ריצוף לבית ולמשרד – שאלות ותשובות נבחרות

ריצוף הוא חלק מרכזי וחשוב הן מבחינת עיצוב והן מבחינה מעשית בכל בית ובכל בית עסק. הריצוף הוא למעשה אמצעי הקרמיקה השמיש ביותר בכל מרחב, ולכן הוא גם זה שסופג, בסופו של דבר, נזקי בלאי רבים יותר ביחס לאחרים. לכן, מומלץ לבחור ריצוף בקפידה רבה: לבחור דרגת שחיקה גבוהה בין 4 ל- 5 בבתים פרטיים, ובמשרדים למעלה מכך. ככל שהיא גבוהה יותר, העמידות והחוזק של האריח גבוהים יותר. רמת הספיגה צריכה להיות נמוכה למניעת היווצרות כתמים של נוזלים שנשפכו. להלן מענה על שאלות נפוצות בנושאים נוספים אודות בחירת הריצוף. חפשו את התשובות לשאלותיכם במקבץ זה!

ממי מומלץ לרכוש ריצוף לבית?

רצוי ואף הכרחי שהחברה ממנה אתם מבצעים רכישה תשווק אך ורק מוצרי איכות המבוססים על חומרים מובחרים כמו שיש טרצו וגרניט. לא פחות מסוגי חומרי המוצרים, חשוב שיהיה מגוון רחב שלהם הלכה למעשה. חנות ריצוף צריכה לספק עיצובים ברמות גימור שונות, מבריקות ושאינן, על בסיס הרב גוניות או החד/דו גוניות. חנות כזו מגדילה מאד את סיכוייכם למצוא את המוצרים שיתאימו לשילוב במבנה שלכם. 

מה לגבי עיצוב והמראה הכללי של הריצוף?

הריצוף צריך להתאים לעיצוב המרחב הפנימי בגוון, בצבע הספציפי הנבחר, ברמת הגימור ובעומק האריח. ריצוף עבה מדי בחדר קטן או ריצוף עם חריצים דקים בין הבלטות בחדר גדול עשויים להוביל למראה מגושם מעט שלו, כמכלול. בחרו במוצר אשר הגימור שלו עולה בקנה אחד עם הדרישות שלכם: מבריק או לא מבריק. ניתן לבחור גם ברמות החלקה שונות, מהאריח החלק ביותר לעד למחוספס דמוי גזע עץ. מומלץ לבצע את הבחירה שלכם עם הדמיית מחשב, באמצעותה תוכלו לבחור מוצרים ביחס למראה של המבנה שלכם ולהסיק ביעילות התאמה עבורו. זוהי דרך מהירה במיוחד למצוא בדיוק את מוצר הריצוף המתאים.

טרצו או גרניט פורצלן? מהי הבחירה הנבונה במצבים שונים?

גרניט פורצלן משמשת, לרוב, בבתים ובמבנים בהם הייתה שאיפה להטמיע פרקט למינציה או עץ טבעי. פרקטים אלו מאד קשים לניקיון, ודי בהזרמת מים רבים מדי בפעולת ניקיון בודדת על מנת לפגום בכל המשטח. התיקון כרוך בעלות יקרה, ולכן מי שמכלכל את צעדיו מראש – מבסס אותם על משטח גרניט פורצלן שנראה בדיוק כמו פרקט וניתן לבצע עליו ניקיון בבטחה. טרצו ואריחי גרניט סטנדרטיים נועדו במיוחד לעיצוב המודרני החדש, זה אשר מתבסס על צבעים מוחלטים במקום גווני עץ חומים כתומים. עם אריחים אלו ניתן, למעשה, לגבש עיצוב מגוון בכל מרחב: בהתבסס על הצבע הנכון, רמת החספוס הנכונה ורמת המבריקות הרלוונטית, המבנה שלכם יכול לשנות את פניו לחלוטין. 

 
 
 
 
 

 

עיצוב הבית