עיצוב הבית
 

בניית אי במטבח כפרי

עכשווי, אולם מעבר לכך מדובר בפיתרון יעיל ופרקטי המעניק למטבח משטח עבודה נוסף ואפשרויות אחסון מגוונות ורבות יותר.

בדרך כלל נהוג לבנות את האי במרכז המטבח המעוצב וניתן לעצב אותו במגוון סגנונות. כך למשל ניתן לבנות אי במטבח הכולל משטח להכנת אוכל טרם הבישול, אי בשילוב כיור נוסף וברז לרחיצת כלים, אי הכולל משטח נוסף לבישול, אי עם כיריים וכיוצא באלו.
בניית אי במטבח כפרי
אי למטבח עבור מטבחים בכל הסגנונות והעיצובים

מעל האי במטבח אפשר תמיד להתקין מתלה לכלי הגשה בישול או סכו"ם, מעוצב בצורה ייחודית המתאימה לעיצוב של המטבח בכללותו ומקלה על השימוש במטבח מבחינת הגישה אל הכלים. כיום אי במטבח מהווה שחקן מאד מרכזי וחלק בלתי נפרד מהנוף העיצובי של כל מטבח בכל סגנון שהוא. עבור מטבחים בעיצוב כפרי, האי נחשב לתרומה משמעותי, כמו כן עבור מטבח בסגנון מודרני, קלאסי, פרובנס ועוד מגוון רחב של עיצובים. 
אי למטבח
אי למטבח - תרומה למטבחים כפריים

אי במטבח מעצם היותו ממוקם בלב המטבח המהווה גם הוא את מרכז הבית יכול להוסיף רבות לעיצוב האווירה הביתית והמשפחתית. על ידי שילוב של אי במטבח ניתן ליהנות מאווירה מאד אינטימית בחלל, ובישול משותף של כמה אנשים בו זמנית. כך האי מספק עבור דיירי הבית לא רקם מקום נוסף לישיבה ואכילה אלא גם אפשרות לבישול משותף . במטבחים מעוצבים בסגנון כפרי, אי נחשב לפיתרון מאד פרקטי בכך שיכול לשמש תחליף לדלפק, הכולל מספר מקומות ישיבה ובפרט מושבי בר גבוהים המתאימים לגובהו של האי.
תרומה למטבחים כפריים
גורמים המחייבים התייחסות

בניית אי במטבחים כפריים לרוב תכלול שימוש בחומרי גלם מעץ טבעי ומלא. רצוי מאד לשלב פרזולים באיכות גבוהה דרך ייעוץ והכוונה מטעם מומחים ומעצבי מטבחים כפריים של חברת פרפקט ליין. אי למטבחים כפריים יכול לשלב בתוכו מדפים ומגירות עבור אחסון של כלים נתלים. חשוב מאד לקחת בחשבון את הגודל של המטבח בכללותו טרם בחירה באי, ובכלל לחשוב האם הגודל של המטבח רחב דיו על מנת לשלב בו אי.
 
גורמים המחייבים התייחסות