עיצוב הבית
 

מטבחים יוקרתיים

זקוקים לעצות חכמות על רכישת מטבחים? מעוניינים לדעת מהם כללי האצבע שחייבים להיות בכל מטבח, ומהי התוספת הנדרשת עבור מטבחים יוקרתיים? מטבחים, הם בראש ובראשונה חדרי הבישול של הבית שלכם. בחדרים אלו המזון מוכן ומעובד, והתהליכים שמתרחשים בו חייבים להיות בטוחים וסטריליים. אשר על כן, לא רק שיקולים של יופי ועיצוב נדרשים להרכבת מטבח. אנו מודים שישנם מספר צעדים מגבילים שמומלץ לצעוד לפיהם. כך, למשל, לא מומלץ להתקין ריצוף עץ או פרקט כריצוף למטבח בשל הרגישות לחום ולקור ונטייתו להחליק במגע עם שמנים. בשידות השונות עליהן מכינים את המזון לא מומלץ שיהיה אף חומר שהוא אינו שיש, בשל עמידותו ושרידותו של חומר זה בפני חום וקור ותהליכים קשים נוספים המתרחשים במטבח.

מטבחים יוקרתיים

ריצוף מטבח

ריצוף המטבח צריך להיות ריצוף עמיד ובטוח. ניתן לעצבו בשיש, גרניט פורצלן או כל סוג של אבן המוצעת כריצוף מטבח. אבן משיש נועדה בעיקר עבור המטבח המודרני וגרניט פורצלן נועד עבור מטבח בעל מראה כפרי או עתיק, שכן זהו חומר קשה המדמה עץ.

ריצוף מטבח

שיש מטבח

שיש המטבח יכול להיות עשוי מאבן קיסר, או להיות מעוצב ב 1-2 צבעים כייאה לשיש אוניקס. שיש למטבח יש לבחור בעצתו של מעצב פנים על מנת להבטיח עיצוב מטבחים מוצלח כייאה לחדרים המהווים מטבחים יוקרתיים.
שיש מטבח

תוספים למטבח

תוספים של מטבחים יוקרתיים יכולים להיות חיפויים לקירות. פעולה המזכירה את פעולת הריצוף, אלא שהבלטות או חלקי הציפוי – מוצמדים לקיר ולא לדופן התחתונה. מומלץ להמשיך את העיצוב של הרצפה למעלה הקיר או להתייעץ עם מעצב פנים לשם מציאת חיפויי מטבח אותנטיים. תוספים נוספים המומלצים עבור מטבחים יוקרתיים הם סטים של מידוף, מגירות וארונות. חשוב לשים לב הן לבחירת גופי האחסון עצמם והן לבחירת הפרזול. ניתן למצוא מדפים אלו מזכוכית, עץ, ואפילו אלומיניום.
 
תוספים למטבח

מספר דגשי בטיחות למטבח

חשוב לציין שבניית חדר זה לא מסתכמת בעיצוב בלבד, אלא בשיקולים רבים המצריכים אנשי מקצוע מענף הבטיחות. כבלים של חברת חשמל AC, צינורות גז, צינורות מים וכבלי תקשורת עוברים כולם דרך קיר המטבח. חשוב לבצע תאימות מלאה בין הגורמים המתקינים את התשתיות, ובמיוחד בין החשמלאי ליתר אנשי המקצוע. אנו ממליצים להתקין את חשמל ACלמטה, ואת כבלי התקשורת, ויתר התשתיות בחלק העליון של כל קיר הן על מנת למנוע אסון והן על מנת למנוע סיכוך שעשוי לפגום בתעבורת התקשורת, תופעה שמתרחשת אם תשתית החשמל מותקנת בסמוך לה.