עיצוב הבית
 

סוגיות חשובות על אפיון מטבחים ביתיים

 

 סוגיות חשובות על אפיון מטבחים ביתיים

אם אתם מעוניינים להסדיר בבתיכם עיצוב מטבחי בוטיק, כאן תוכלו לקרוא מידע שיסייע לכם לגבש זאת באופן מיטבי. במאמר המידע שלפניכם נדון בנושאים צרכניים, תכנוניים ועיצוביים ונספק את כל המידע הדרוש ליצירת מראה מטבח מלבב.

חשוב להסדיר מטבחים רק בחנויות מטבחים מקצועיות

זה לא סוד כי ניתן לרכוש מטבחים גם בחנויות כלבו רהיטים וציוד לבית, אך כשאתם הולכים בדרך זו אתם קונים חדר מוכן, לרוב - לא ניתן לשינוי כלשהו ועל כן הוא לא בהכרח יתאים למה שנדרש בעיצוב חדרכם. מטבחים שנרכשים בחנויות מטבחים הם כאלו שתמיד יתאימו לכם ולחדר שלכם, בשל כך שבתכנונם תוכלו להסתייע באנשי מקצוע שיעמדו לרשותכם לצורך שינוי פריטים על מנת ליצור עבורכם את ההתאמה הטובה ביותר. למשל, אם בקטלוג מתואר מטבח לחדר גדול, אך החדר שלכם קטן, ניתן להסדיר את אותו עיצוב בהתאמה ורסטילית אליו.

מומלץ לרכוש תכולת מטבח בהתאם לגודלו

את חדר המטבח שלכם ניתן לעצב רק עם מוצרים המתאימים לו ברמת הפרספקטיבה. אם החדר מאד קטן ומאד צר, הצבת ארונות עם דלתות עבות, משטח עבודה עבה וידיות גדולות במגירות ובארונות תהיה לא מתאימה כי היא תיצור מיקוד יתר. במטבח גדול, הצבת חלקים אלה במידות קטנות תיצור חוסר השפעה דקורטיבי. לכן, תמיד תתאימו את עובי החלקים וגודל ידיות הפרזול לגודל הפיזי של המטבח על מנת ליצור את המיקוד הנדרש בהתבוננות על החדר.

סוגי עיצובי מטבח

בגדול, מטבחים מתחלקים לעיצובים עתיקים ו- וינטייג' לעומת עיצובים מודרניים. במסגרת בחירת עיצובים מהסוג הראשון ניתן להסדיר מטבחי עץ, מטבחים כפריים ומטבחים קלאסיים, בעוד שבסוג השני ניתן להסדיר מטבחים מודרניים, מטבחים מהדור הצעיר על בסיס גוונים בהירים צבעוניים וכמובן מטבחים לבנים שלג. מאד מומלץ לבחור את עיצובם של מטבחים בהתאם להעדפותיכם. אם הם חדרים פתוחים צמודי סלון או חדר מגורים כלשהו, רצוי שתתבצע איזושהי התאמה לתכולה באותם חדרים לשם התוויית עיצוב בית בעל מראה עקבי. בכך, אתם מבטיחים עיצוב מטבחים המתאים לתכולת הבית.